SPRAY VE KİMYASAL UYGULAMA KABİNLERİ

Kimyasal uygulama kabininin yapısı, 304 Cr-Ni paslanmaz çelik panellerden oluşmaktadır. Su perdesi, su havuzu ve filtrasyon tankı 2 mm, üst kısımdaki depo ise 1,5 mm 304 Cr-Ni paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Bu sistemde kimyasallar, yüksek emiş ile su perdesine çekilir. Su perdesinden kaçan kimyasal ve permanganat partikülleri yıkama nozullarında yakalanır.Nozullar ihtiyaç halinde, takılıp sökülebildikleri için temizlenebilirler. Üst taşıma ve nozulları kontrol etmek için iki ayrı vana bulunmaktadır. Alt havuzdan kabinin üstündeki havuza pompayla taşınan su için çift filtreleme sistemi vardır. Bu çif filtreleme sistemi ile suyun kirlenmesi önlenir, suyun içindeki atıkların pompaya gitmesi önlenir. Sistemde kullanılan su, boşaltma vanasıyla tahliye edilir.

Kimyasal partüküller su perdesi, nozul ve filtrasyon ile kabin içerisinde yakalanır. Su perdesinin merkez ve alt kısmında iki fan emiş birimi vardır. Bu sistem sayesinde etkili bir emis yapılarak kötü kokunun etrafa yayılması önlenir.

Elektrik panosu kabinin üzerinde olup, gerekli termik ve kontaktör koruması mevcuttur. Aydınlatma etanj armatüllüdür. Kabin uzunluğu robot sayısına göre değisebilir.